Kaskopilot’a hoşgeldiniz

 

Uygulamamızı kullandığınız için teşekkür ederiz.

 

Uygulamamızı kullanmaya başlamanızla birlikte buradaki şartları kabul etmiş olursunuz. Lütfen bu şartları dikkatlice okuyunuz.

                                                                                                              

Şartları kabul etmiyorsanız, Uygulamayı ve Hizmetleri kullanmayı durdurunuz.

 

Uygulamamız mobil cihazlarda kullanılacaktır. Araç sürerken cep telefonu veya diğer bir taşınır aygıt kullanılması tehlikelidir. Uygulamamızı dikkatinizi dağıtacak ve trafik kurallarına uymanıza engel olacak şekilde kullanmayınız. Aksi halde doğabilecek tehlikelerden sorumluluk tarafınıza ait olacaktır.

 

 

KASKOPİLOT UYGULAMASININ KULLANIMIYLA İLGİLİ HÜKÜM VE ŞARTLAR

                   

Bu hüküm ve şartlar, Groupama Sigorta A.Ş. tarafından sunulan Uygulamanın burada belirtilen şartlar dahilinde kullanılma hakkını düzenler. Uygulamanın kullanılmaya başlanması aşağıda yer alan hüküm ve şartların tarafınızca kabul edildiği anlamını taşır.

 

 1. Tanımlar ve Kullanım

 

“Kullanıcı”, Uygulamanın kullanıcısı olan ve Groupama nezdinde geçerli bir kasko sigorta poliçesi bulunan bir motorlu taşıtın sürücüsüdür.

 

“Uygulama”, kullanıcılarla ilgili verilerin toplanacağı ve bireysel sürüş profilinin Kullanıcının akıllı telefonunda sunulacağı iOS7 +  ve Android 4+ versiyonunda kullanılması amaçlanan akıllı telefon uygulamasıdır.

 

Groupama, bir kullanıcı olan size, sürüş davranışınızı belirlemek ve size bir Kaskopilot Sürücü’ skoru (“Skor”) vermek için telematik algoritmalarını mobil cihazınız yoluyla toplanan sürüş verilerinize uygulanması yoluyla sürüş davranışınızı yenilikçi bir yolla kaydetme, izleme, görme ve takip etme imkânı sağlamaktadır. Bu skor, Uygulamanız içinde, seyahatlerinizin bir özeti olarak gösterilecektir.  

 

“E-Para” kullanıcıların skoruna bağlı olarak kazandıları ve poliçe priminin üzerinden hesaplanarak kullanıcının Groupama sanal kartını oluşturduğu ininal hesabına aktarılan ve Master Card’ın geçerli olduğu tüm noktalarda harcanabilinecek sanal paradır.

 

Bu uygulama, mobil cihazınızın GPS’ini kullanarak, seyahatiniz boyunca topladığı verileri, sunucularımıza  GPRS veya wifi yolu ile aktaracaktır. Toplanan verileriniz işlenerek sonuç size güvenli bir şekilde iletilecektir.

 

Uygulama, seyahatin başlangıç ve bitişinin manuel olarak başlatılması ile aktive olur. Manuel olarak seyahat sonunda kullanıcın manuel olarak durdurması ile seyahat kaydı sona erer. Kullanıcının yapması gereken bu işlevler , uygulamanın otomatik başlat seçeneği ile de devreye sokulabilir. Cihaza bağlı olarak teknik sebeplerden dolayı otomatik başlat  fonksiyonunun yanlış ve eksik kayıtlarından Groupama sorumlu değildir.

 

 1. Veriler

 

Uygulama ile elde edilen ve analiz edilen veriler şunlar olabilir:

 

Yol emniyet konularıyla, gerçek zamanlı seyahat bilgisi, seyahat süreleriyle, mesafelerle ve hızlarla ve kavşakların ve taşıdıkları riskin analiziyle ilgili olanlar dahil, yol ve araç kullanımıyla ilgili veriler.

 

sürüş davranışının analizi ve profilinin çıkarılması

 

Veriler, Sürücü skorunuzu hesaplamak için kullanılacaktır.  Ek olarak verilerden elde ettiğimiz bilgileri bir araya getirerek isimsiz profiller çıkarabilir ve ürünlerimizi ve hizmetlerimizi geliştirebiliriz.

 

Uygulama yoluyla elde edilen bilgiler tarafımızdan

için kullanılabilir.

 

 

 1. Hak ve Yükümlülükler

 

3.1        Bu uygulama size burada yer alan şartlara tabi olarak uygulamanın kullanımına ilişkin devredilemeyen, münhasır olmayan sınırlı bir kullanım hakkı verir. Hukuken uygulamayı  izin verilen amaç dışında herhangi bir amaçla kullanmak hakkına sahip değilsiniz.

 

3.2 Uygulamanın kullanılmasının, Uygulamanın kurulduğu, GPS olanakları ve bir WiFi veya veri ağına erişimi olan aygıta bağlı olduğunu kabul etmektesiniz.

 

Mobil ağınızın işleticisi, uygulamanın kullanılması sırasında verilerin aktarılması için yurt içi ve yurt dışı ağ roaming ücretleri tahakkuk ettirebilir. Groupama’nın  inisiyatifi dışında oluşan bu ücretlerden dolayı Groupama’nın herhangi bir sorumluluğu bulunmadığını kabul etmektesiniz.

 

3.3 Uygulama aracılığı ile elde edilen kişisel verilerinizin Groupama tarafından erişilebilir olacağını ve  gizlilik politikamıza uygun bir biçimde kullanılmasını kabul etmektesiniz.

 

3.4 Uygulama sizin tarafınızdan herhangi bir şekilde kopyalanmayacak veya başka bir şekilde çoğaltılmayacak veya ticareti yapılmayacaktır. Uygulama her zaman Groupama’nın münhasır mülkü olarak kalacaktır.

 

3.5 Uygulamanın tarafınızca hiçbir durumda açılmayacağını veya parçalarına ayrılmayacağını ve Uygulamanın içerdiği yazılımın herhangi bir şekilde tersine mühendislik veya tersine derleme uygulamasına tabi tutulmayacağını veya buna teşebbüs edilmeyeceğini;  uygulamanın herhangi bir kısmının değiştirilmeyeceğini, uyarlanmayacağını, tercüme edilmeyeceğini veya Uygulamayı oluşturan sayfaların herhangi bir kısmının yeniden biçimlendirilmeyeceğini kabul etmektesiniz.

 

3.6 Uygulamanın kullanılması size herhangi bir sigorta teminatı sağlamaz.

 

3.7 Uygulama sizin kendi kişisel kullanımınız için sunulmaktadır. Herhangi bir ticari amaçla veya herhangi bir yasadışı amaçla kullanılamaz. Uygulamayı kullandığınızda, Türkiye’de yürürlükte bulunan ve yürürlüğe konulacak olan bütün ilgili yasal mevzuata uymanız gerekir.

 

3.8 Groupama’nın Uygulama üzerindeki tüm hukuki haklara, fikri mülkiyete ve kazanca sahip olduğunu kabul etmektesiniz.

 

3.9 Şartlar kapsamındaki sorumluluklarınızın ihlalinden ve bunun doğuracağı sonuçlardan münhasıran sorumlu olduğunuzu kabul etmektesiniz. Uygulamayı İlgili Kanunlara uygun olmayan bir tarzda kullanmanız sonucunda Groupama’nın bu sebeple doğrudan veya dolaylı olarak maruz kaldığı her türlü zarar, ziyan, gider veya masrafı tazmin etmeyi kabul etmektesiniz.

 

3.10 Şartlarımıza veya hizmet politikalarımıza uymadığınız veya uygulamamızı kötüye kullandığınız şüphesi ile araştırma başlatmamız halinde size hizmet sunmayı askıya alabilir veya durdurabiliriz.

 

3.11 Uygulamamızı düzenli olarak değiştirebilir/geliştirebiliriz. Uygulamaya işlevler ve özellikler ekleyebilir, mevcut işlev ve özellikleri kaldırabilir veya askıya alabiliriz.

 

3.12 Kullanıcı uygulamayı sürüş davranışlarının sürekli izlenmesi amacı doğrultusunda doğru bir şekilde kullanmakla yükümlüdür. Kullanmamak ve seyahatini kaydetmemek ya da uygulamanın kullanımı konusunda sahtekârlık amaçlı yanlış beyanda bulunmak, Kaskopilot uygulamasının kullanımının askıya alınmasıyla ve/veya durdurulmasıyla sonuçlanabilir.

 

3.13 Uygulamada kesintisiz olarak 60 gün boyunca kayıtlı seyahatinizin olmaması durumunda kullanımınız Groupama tarafından  askıya alınır. Kullanımınızın askıda bulunduğu 30 günlük süre içerisinde, önceden yapmış olduğunuz seyahat bilgileriniz ve varsa sürücü skorunuz korunacaktır. Bu süre içerisinde uygulamayı kullanarak üyeliğinizi tekrar aktive edebilirsiniz.

 

3.14 Şartlarımıza uymamanız halinde herhangi bir işlem yapılmaması, sahip olduğumuz bir haktan vazgeçtiğimiz anlamına gelmeyecektir.

 

3.15 Uygulamamız veya bu Hükümler hakkında herhangi bir sorunuz olursa, bu Hükümlerin 9. Maddesinde belirtilen şekilde bizimle irtibat kurabilirsiniz.

 

3.16 Kullanıcılar araçlarını kullandıkları esnada uygulama ile ilgilenmeyeceklerini tahahhüt eder. Bu sebepten dolayı oluşacak olan kazalarda sorumluk sürücüye aittir.

 

3.17 Kullanıcılar uygulamamızdan kazanmış oldukları E-Para’ların harcamasını gerçekleştirmek için bir ininal hesabı oluşturmak ve oluşturulan sanal kart’a ait barkodu Kaskopilot uygulamasına girmekle yükümlüdür.

 

 

 1. Uygulamanın Kasko Poliçe Primi Üzerinden Sağlayabileceği E-Para Kazanımları

 

Uygulama süresince aşağıda tanımlanan görevlerin yerine getirilmesiyle kasko poliçe priminiz üzerinden hesaplanan ve master card’ın geçerli olduğu tüm noktalarda harcanabilinecek “e-para” kazanabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

1.Dönem E-Para Kazanımı: Kullanıcılar poliçe başlangıç tarihinden itibaren 90 günlük süre içerisinde  400 km’lik Kaskopilot kullanımından sonra, 90 günlük dilimin sonunda profil skorunun 75 puanın üzerinde olması durumunda poliçe priminin %5’i kadar e-para kullanıcının ininal hesabına yüklenecektir.

 

2.Dönem E-Para Kazanımı: Kullanıcılar 1. Dönem E-Para kazanımı ardından 2. 90 günlük döneminin başlangıç tarihinden itibaren 90 günlük süre içerisinde  400 km’lik Kaskopilot kullanımından sonra, 90 günlük dilimin sonunda profil skorunun 75 puanın üzerinde olması durumunda poliçe priminin %5’i kadar e-para kullanıcının ininal hesabına yüklenecektir.

 

3.Dönem E-Para Kazanımı: Kullanıcılar 2. Dönem E-Para kazanımı ardından 3. 90 günlük döneminin başlangıç tarihinden itibaren 90 günlük süre içerisinde  400 km’lik Kaskopilot kullanımından sonra, 90 günlük dilimin sonunda profil skorunun 75 puanın üzerinde olması durumunda poliçe priminin %5’i kadar e-para kullanıcının ininal hesabına yüklenecektir.

 

4.Dönem ve Yenileme E-Para Kazanımı: Kullanıcılar 3. Dönem E-Para kazanımı ardından 4. 90 günlük döneminin başlangıç tarihinden itibaren 90 günlük süre içerisinde  400 km’lik Kaskopilot kullanımından sonra, 90 günlük dilimin sonunda profil skorunun 85 puanın üzerinde olması durumunda poliçe priminin %5’i kadar, profil skorunun 95 puanın üzerinde olması durumunda poliçe priminin %10’u kadar e-para poliçe yineleme tarihinden 30 gün sonra ve poliçenin yenilenmesi durumunda kullanıcının ininal hesabına yüklenecektir.

 

 

 

 

Görevlere ilişkin skor hesaplamaları ve Groupama kayıtları her durumda kesin nitelik taşımaktadır.

 

Groupama, indirim kazanma şekli ve oranlarını ve indirimle ilgili hertürlü değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

 

Groupama, uygun olmayan sürüş sebebiyle oluşan düşük skor neticesinde kayıtlı kasko  poliçesine herhangi bir surprim uygulamayacaktır.

 

 1. Sorumluluğun Sınırı

 

Groupama Uygulamanın kullanılması, kullanılmasının sonuçları/matematiksel doğruluğu ve bunlardan doğan indirim haklarıyla ilgili olarak, size herhangi bir garanti veya taahhütte bulunmamaktadır. Groupama , sürüş kalitesi, sürüş davranışı ve/veya skorun hesaplanması konusunda hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir. Bu sebeplerle Groupama’ya herhangi bir talep ve dava hakkınızın bulunmadığını kabul etmektesiniz.

 

Groupama’nın, uygulama ile ilgili olarak sözleşmeden, haksız fiilden (ihmal dahil) özellikle, uygulamadaki herhangi bir teknik aksaklık veya uygulamanın kullanımı sonucunda veya kullanımıyla bağlantılı olarak sizin veya cihazlarınızın maruz kaldıkları herhangi bir zarar, ziyan veya hasardan veya sair bir durumdan kaynaklanan herhangi bir hukuki ve/veya mali sorumluluğu bulunmamaktadır.

 

Groupama, ağlardaki ve/veya internet erişimindeki teknik hatalar veya iletişim aksaklıkları ve uygulamanın kullanılması sırasında maruz kalınan veri veya abonelik ücretleri için hiçbir hukuki ve mali sorumluluk veya mesuliyet kabul etmemektedir.

 

 

 1. Uygulamanın Süresi ve Değiştirilmesi

 

Uygulama, Kasko poliçesi yürürlükte kaldığı sürece devam edecektir. Poliçe süresinin sona ermesi  veya herhangi bir sebeple poliçenin iptal edilmesi üzerine, Uygulama, Groupama’nın kararına bağlı olarak devre dışı bırakılacaktır.

 

Uygulamayı bildirimli veya bildirimsiz olarak askıya alma veya sonlandırma hakkımızı saklı tutuyoruz. Bunu yapmayı seçmemiz halinde size karşı herhangi bir şekilde hiçbir mali sorumluluk veya mesuliyet altında olmayacağız.

 

 1. Gizlilik Politikamız

 

Uygulamayı kullanmanız sebebiyle elde edilen kişisel bilgilerinizin güvenliği Groupama tarafından sağlanacaktır.

Mobil aygıtınızdan toplanan veriler, uygulamaya kayıt olmak için toplanan kişisel verilerinize ek olarak seyahat boyunca toplanan veriler saat, tarih ve yer verilerinden oluşur ve tarafımızdan saklanır.

Groupama, uygulamayı yönetmek için kişisel bilgilerinizi gizlilik politikamızın hükümlerine uygun olarak kullanacaktır. Uygulamayı kullanmak suretiyle, gizlilik politikalarımızın hükümlerini okuyarak bu Hükümleri serbest iradenizle teyit ve kabul etmiş olursunuz.

 

Kişisel bilgilerinizden arındırılmış, isimsiz profiller şeklinde anonimleştirilmiş seyahat bilgilerinizin yurtdışındaki sunucularda saklanabileceğini serbest iradenizle teyid ve kabul etmiş olursunuz.

 

Ininal firması tarafından tutulan tüm bilgiler Groupama ile paylaşılmamaktadır. Ininal hesabı oluşturulurken verilen tüm bilgilerin gizliliğinden ininal firması sorumludur.

 

Gizlilik yükümlülüğü aşağıdaki durumlarda uygulanmayacaktır:

 

 1. a) verinin, açıklanma zamanında kamusal alanda olan veya daha sonra kamusal alanın bir parçası haline gelmesi durumunda
 2. b) kanunen bu verilerin resmi makamlara açıklanmasının zorunlu kılındığı hallerde
 3. c) sigorta sahtekârlığının ele alınması/önlenmesi amacıyla.

 

 1. Yasal Yetki

 

Bu hüküm ve şartlar Türk hukukuna tabi olacaktır. İhtilafların çözümünde İstanbul Merkez mahkemeleri yetkilidir. Bu hüküm ve şartlardan herhangi birinin yetkili bir makam veya mahkeme tarafından geçersiz kabul edilmesi, geriye kalan diğer hükümlere halel getirmeyecek ve bu hükümler aynen geçerli olmaya devam edecektir.

 

 1. İrtibat Bilgisi

 

Groupama müşteri hizmetleri hattından ( 0850 250 50 50), uygulama içindeki bize ulaşın menüsünden  veya kaskopilot@groupama.com.tr adresi üzerinden bizimle irtibat kurabilirsiniz.